Masáže

Masáže

- Rekondiční masáž
- Relaxační masáž
- Havajská masáž
- Reflexní masáž plosek nohou
- Relaxační masáž "Malá dovolená"
- Antistresová masáž hlavy

spřátelené stránky mých kolegyň

Verča Kubešková - Sebezvládání.cz
Táňa Hrabinová - Brána-Zdraví.cz

Rekondiční - Relaxační masáže

Relaxační masáž je pomalá, mírná a zklidňuje. Rekondiční masáž je silnější, rychlá a jde více do hloubky. Vždy se snažím najít rovnováhu, přesně na míru klienta, aby se svaly uvolnily a zároveň abyste se cítili jak znovuzrozeni.

Masáž zvyšuje prevenci úrazů a různých zdravotních potíží např. bolesti svalů, šlach a kloubů. Zkvalitňuje regeneraci sil po zátěži, ať fyzické či psychické, lze jí vyrovnat určité následky jednostranných přetížení a nesprávného držení těla. Je zaměřena na svalový a kloubní aparát a stala se důležitým doplňkem tělesné kultury moderního člověka.

Masáž působí bezprostředně především na povrchu těla. Účinkem masérských hmatů dochází k prokrvení kůže a podkoží, zvyšuje se výživa buněk, a tím se zlepšuje jejich činnost. Mírně ovlivňuje ukládání podkožního tuku. Příznivý vliv má masáž na klouby, zvyšuje jejich pohyblivost a přispívá k rychlejšímu vstřebávání odpadních látek usazených ve vazivu a chrupavkách. Zlepšuje krevní a mízní oběh a stimuluje nervovou soustavu. Masáž má také reflexní účinek, přes povrch těla lze působit na vnitřní orgány. Zotavování po masáži je vždy rychlejší než po pouhém pasivním odpočinku.

Havajská masáž

Díky svým relaxačním účinkům je velmi oblíbená. Vychází z jemných a plynulých technik pocházejících z Havajských ostrovů. Je založená na rytmických technikách, využívajících nejen prstů a dlaní, ale i předloktí a loktů. "Lomi Lomi" se doporučuje pro stimulaci krevního a lymfatického oběhu, odstraňuje svalové napětí, bolest a únavu, uvolňuje kloubní spojení a pomáhá také při detoxikaci organismu. Masáž je příjemná, velmi účinná, uvolňuje svalové spasmy a odlehčuje bolesti. Pro vysoký relaxační a terapeutický účinek havajské masáže "Lomi Lomi" jsou používány jemné aromatické oleje.

Reflexní masáž plosek nohou

Reflexní masáž chodidel je jednou z nejvíce uvolňujících masáží. Už v dobách starověké číny bylo objeveno propojení vnitřních orgánů a opěrné soustavy s reflexními body na chodidlech, dlaních a ušních boltcích. A nejen to, při masáži bodů plosek nohou můžeme vnímat, jak je naše fyzické tělo úzce spojeno také s naším psychickým stavem.

Relaxační masáž "Malá dovolená"

Při této téměř tří hodinové uvolňující masáži využiji všechny techniky, které nabízím. Tedy havajsou a relaxační masáž celého těla, reflexní masáž plosky nohou i antistresovou masáž hlavy. Zároveň nechávám masáž plynout intuicí, abychom byli na stejné vlně a mohli jste si tak masáž ještě více užít bez jakéhokoli vyrušení. Věřím, že po této masáži se budete cítit jak znovou zrození, tedy jako po malé dovolené, na které jste vůbec, ale vůbec nikam nespěchali. :-)

Antistresová masáž hlavy

Antistresová masáž hlavy působí jako balzám na všechny napětí a bolesti v oblasti hlavy a šíje. Při této masáži krku, ramen, hlavy a obličeje vám doslova vypne mozek, a vy si budete moci vychutnávat radost z čirého bytí.., po této masáži se budete ještě dlouho usmívat. :-)